fbpx
E-UTRIP
Izpostavljeno Aktualno

Sodraški The Nutrtioton Extrem piše zgodovino

Zgodilo se je nepričakovano. A ekipa je verjela, da je vendarle mogoče. The Nutrioton Extrem se je z zmago v tretji odločilni tekmi proti Šilc baru v Ljutomeru uvrstil v polfinale letošnjega državnega prvenstva v futsalu. Trener Nik Jelić je bil trdno prepričan, da jim bo uspelo.

»Seveda. Trdno sem verjel v svoje fante, ki imajo karakter. Tekmo smo vzeli resno. Lepo se nam je izšlo, saj smo v treh tekmah, kot šesto uvrščena ekipa rednega dela sezone dvakrat v gosteh, premagali tretje uvrščene Ljutomerčane,« Nik ni skrival velikega zadovoljstva.

Andražev zadetek kariere

Sodražani so po avtogolu domačina in golu Timoteja Debeljaka vodili z 2:0, a so se gostitelji vrnili in izid v 33. minuti poravnali, v 37. minuti pa dosegli še tretji zadetek. Sledil je preobrat, zadnji minuti tekme sta bili prava večnost. Najprej je Denis Totošković izid v 38. minuti poravnal, minuto pozneje pa je zmagovalni zadetek, zagotovo najbolj odmeven na vseh treh tekmah, dosegel Andraž Gregorič. Gregorič je bil sicer osmoljenec tekme v Sodražici teden prej, ko je zgrešil strel s šestih metrov. »To je moj zadetek kariere,« je tekmo na ramenih soigralcev končal nadarjeni Sodražan.

Nikovo četico 18. aprila čaka tekma proti vrhniškemu Siliku. Ekipa, ki bo dosegala tri zmage, se uvrsti v veliki finale. »Naši cilji ostajajo isti. Dali bomo vse od sebe, da presenetimo tudi Vrhničane, čeprav bomo še naprej zdesetkani, saj so štirje igralci zaradi poškodb že dalj časa na bolniški,« napoveduje Nik Jelić.

Najmanj pet tekem do konca sezone

Z odmevno zmago v Ljutomeru so si Sodražani sezono, z najmanj petimi tekmami, podaljšali do konca maja, saj se bodo, odvisno od izida tekem proti Siliku, pomerili bodisi v boju za naslov državnega prvaka ali za tretje mesto, ko se bo igralo na dve dobljeni tekmi.

Pa še to. Sodražani so se v skupini U-19 skoraj uvrstili v veliki finale, saj so v prvi tekmi v gosteh premagali Mlinše kar z 8:0. Povratna tekma bo zgolj formalnost. V finalu se bodo pomerili proti Šilc baru.