fbpx
E-UTRIP
Izpostavljeno Šport

Sodražani in Vrhničani napolnili ribniško dvorano

Po rokometni tekmi med ekipo Riko Ribnica in Jeruzalem Ormožem (35:32) pred TV kamerami in polprazni dvorani, so dobro uro pozneje na igrišče stopili igralci THE Nutrition Extrema in Siliko Vrhnika. Druga tekma polfinala končnice državnega prvenstva je bila odigrana pred več kot 600 gledalci, prav tako pred TV kamerami, kar je največji obisk na športni prireditvi v zadnjih desetih letih v Ribnici. Sodražani so v sami končnici tekme prejeli dva zadetka in izgubili s 3:1, tretja tekma bo v petek na Vrhniki.

V prvih 30 minutah igre sta bila oba vratarja na visokem nivoju, njune mreže so ostale nedotaknjene, čeprav so imeli gostitelji več priložnosti za zadetek.

V 32. minuti so imeli težave pri iznosu žoge iz svoje obrambne tretjine, Siliko je pritisnil. Uroš Đurić je ukradel žogo in se s preigravanjem otresel še golmana ter zabil za 0:1.

V 36. minuti je Žan Štepec po podaji Denisa Totoškovića s strelom v daljši kot poravnal na 1:1. Na tribunah je završalo, dvorana je bila na nogah.

Domači trener Nik Jelić je ukazal igro z vratarjem/igralcem v polju, Timotejem Debeljakom.

Žal so se v naslednji minuti veselili gostje, saj je bil po 6. akumuliranem prekršku uspešen kapetan Nikola Jandrić. To je še bolj zmedlo Sodražane, ki so skušali z vratarjem v polju presenetiti goste, ki so v 40. minuti s strelom na prazna vrata zadeli za zmago, 1:3. »Naša klop je žal že nekaj časa kratka. Za štiri poškodovane igralce je sezona končana. Odločile so večje izkušnje gostov. Fantje so dali vse od sebe, gledalci so jih za to nagradili. Nimamo česa skrivati, na Vrhniko gremo po zmago,« je odločen Nik Jelić.