fbpx
E-UTRIP
Aktualno Kultura Narava & zdravje Novice Zanimivosti & Zabava

Teden tattoojev: Nega je najpomembnejša za uspeh

Kako bo tetovaža videti, ko bo zaceljena, je v največji meri odvisno od same stranke. Namreč, ko je tetovaža narejena, vam tetover pove točna navodila za nego tattooja med celjenjem. In v kolikor ga upoštevate, je uspeh zagotovljen.

»Teh navodil se morate strogo držati, saj le tako lahko zagotavljamo, da se bo tetovaža zacelila tako kot se mora in da ne bo prišlo do raznih infekcij.«

Kako torej poskrbeti za nov tattoo?

»Ko je tetovaža narejena, vam tetover z antibakterijskim sredstvom očisti tetovažo in jo pokrije s posebno folijo, ki ima mikropore (to ni folija za živila), ki omogoča, da koža diha. To folijo imate lahko na sebi od 1 do 5 dni, odvisno od krvavitve,« pove Jure Hočevar, tetover v studiu Tattoo pigment Kočevje.

Pa recimo, da ima stranka folijo na tetovaži samo en dan. »Torej, po 24-ih urah odstranite folijo in tetovažo umijete z mlačno vodo in antibakterijskim intimnim milom. Lahko je tudi baby šampon. Tetovažo lepo na nežno umijemo z milnico in mlačno vodo ter popivnamo s papirnato brisačko do suhega. Počakamo 10 minut, da je koža popolnoma suha in na tanko namažemo z Bepanthen mazilom. Na trgu sicer obstaja veliko vlažilnih krem za nego tetovaže, vendar sam najraje priporočam slednjega.«

Tetover Jure Hočevar med delom.

Dokler se tetovaža celi, to je povprečno 10 do14 dni, morate vsak dan 1 x na dan tetovažo umiti z antibakterijskim milom in mlačno vodo ter 3 x na dan na tanko namazati z Bepanthenom. »Zelo je pomembno, da pred mazanjem dobro osušite kožo, saj pod mazilom ne sme biti vlage od vode, ker v nasprotnem primeru se lahko hrastice preveč razmočijo, se napihnejo in se tetovaža posledično slabše celi. Zelo pomembno je tudi, da se mazilo nanaša v tankem sloju in se dobro razmaže, saj v nasprotnem primeru, če namažete na debelo, ta tetovažo dobesedno utaplja, s čimer prepreči zraku, da bi dostopal do kože in pride do vnetja,« razloži kočevski tetover.

Najpogostejša napaka je mazanje na debelo

Zraven tega je zelo pomembno tudi, da se, dokler se tetovaža celi, ne smete sončiti s tistim delom telesa, kjer se nahaja tetovaža in ne smete se kopat v rekah, morju in v bazenih, v katerih je klor. Odpade tudi savna in solarij.

»Če je tetovaža pod obleko tudi v času celjenja svetujem, da nosite lahka in ohlapna oblačila, da ta ne drgnejo po tetovaži saj bi s tem iritirali kožo. Torej na kratko, vse, kar morate vedeti o negi tetovaže in to tudi strogo upoštevati je, da, dokler se tetovaža celi, jo morate 1x na dan umiti in 3x na dan na tanko namazati. In v tem obdobju se ne smete kopati in sončiti. Dolge kopeli za ta čas zamenjajte s tuširanjem. In krastice morajo odpasti same, ne smete jih trgati. Ob pravilni negi so tudi krastice tako tanke, da je videti, kot, da se vam samo suha povrhnjica lupi,« celoten proces in »odrekanja« predstavi Jure.

Le ob upoštevanju teh navodil se vam bo tattoo lepo zacelil in bo posledično tudi videti tako, kot ste si želeli. »V kolikor ne upoštevate navodil, mi verjemite, da točno vem, zakaj se vam tattoo ni lepo zacelil. Ali ste trgali hraste, ali ste se sončili, ali ste se namakali v bazenu, morju, « malo za šalo in malo zares opozori Hočevar.

Dokler se tetovaža celi, to je povprečno 10 do14 dni, morate vsak dan 1 x na dan tetovažo umiti z antibakterijskim milom.

»Najpogostejša napaka, ki jo delajo, je prepogosto in debelo mazanje z mazilom. Zelo pomembno je, da ljudje razumejo, da je tetovaža rana, saj gre pri tetoviranju za prebadanje kože. In vsaka rana rabi čas, da se zaceli.«

Torej, pravilna nega in čas, sta ključnega pomena, zato tega nikar ne zanemarjate. In seveda, kot se pošali Jure Hočevar… »Tetovaža bo le tako pripravljena na razkazovanje prijateljem, za Facebook objave, »Insta selfiče« in nošnjo »močnih« majčk (smeh).«

N.Š.

Sorodni članki

Spletno mesto uporablja piškotke zaradi boljše uporabniške izkušnje. Z uporabo naše spletne strani potrjujete, da se z njihovo uporabo strinjate. Soglašam Več o piškotkih

Piškotki