E-UTRIP
Tekma bo v petek.
Aktualno Šport

Sodražane do prve lige loči le točka

Prestižna tekma 19. kroga v drugi futsal ligi je bila odigrana pred skoraj 400 gledalci, kar je rekord, ki ne bo še dolgo presežen. Tekma je bila odigrana minuli petek v sodraški športni dvorani, kjer sta se pomerila prvo in drugo uvrščena Extrem in KIX iz Ajdovščine. Izid negotove tekme, ki je ponudila nepozabno končnico, je bil 2:2. Rezultat povsem ugaja Sodražanom, ki za uvrstitev v prvo ligo potrebujejo le še točko. V zadnjem krogu se bodo na domačem terenu pomerili proti Ribnici, tekma bo v petek.

Sodražanom se je štela zmaga in tudi točka, ki so se jo veselili tudi številni gledalci, ki so dvorano zasedli do zadnjega kotička.

Igralci, ki jih je dvigoval navijaški duh, so že na začetku oblegali vrata gostov. V tretji minuti so naredili pravo zmedo v šestercu Ajdovcev, ko se je žoga od obrambnega igralca odbila v mrežo. Gostje so se hitro pobrali in že v isti minuti s prvim in edinim strelom v okvir vrat izenačili. Domačega vratarja Nika Ambrožiča je premagal Klemen Sluga.

Veselje navijačev.

V začetku drugega polčasa so pobudo s podajami žoge na centralnega igralca prevzeli gostje, a so bili pred vrati bolj nevarni gostitelji.

V 26. minuti je Žan Marolt zadel za Sodraško vodstvo 2:1. Zadnjih pet minut so Ajdovci namesto vratarja, z igralcem več v polju, Sodražane porinili na njihovo polovico igrišča.

Premoč so v 38.minuti dosegli z izjemno lepim zadetkom, ko je z desetih metrov meril Amel Džuzdanović. Žoga se je od vratnice odbila v mrežo. Kmalu po tem se jim je ponudila priložnost za tretji zadetek, a je kazenski strel z desetih metrov ustavil Nik Ambrožič. V poldrugi minuti, ki je gostitelje ločila do začetka slavja, se je gostom ponudila vsaj še ena priložnost. Svojo so imeli tudi Sodražani.

Fantje, kapo dol!

“Nismo pokazali vsega, kar zmoremo, saj v takšnih tekmah, ko je vse podrejeno izidu, je kakovost bolj po strani. Fantom, ki so zdaleč najmlajši v ligi, kapo dol. Prepričan sem, da bomo v petek uspešno končali letošnjo nalogo,” je po napeti in negotovi končnici dejal domači trener in igralec Nikola Jelić. Ali drugače povedano: Prišli so v Rim, še papeža morajo videti. Tekma se bo začela ob 20.uri, po zadnjem sodniškem žvižgu sledi veliko slavje.