E-UTRIP
Ribniški plavalci.
Izpostavljeno Aktualno Šport

Ajda Škaper in Alessandro Ambrožič blestela v Mariboru

Dolga in nadvse uspešna sezona za člane Plavalnega kluba Ribnica se počasi zaključuje. Zadnje tekmovanje za dečke in deklice ter mlajše dečke in deklice je potekalo v olimpijskem bazenu Pristan v Mariboru, kjer se je 450 plavalcev iz 25 klubov potegovalo za najvišja mesta. Med njimi je sodelovalo tudi šestnajst ribniških plavalcev. Najbolj sta izstopala Ajda Škaper in Alessandro Ambrožič, ki sta osvojila številna odličja.

Ajda je postala državna prvakinja v kategoriji deklic do 14 let kar štirikrat. Nepremagljiva je bila v vseh treh disciplinah hrbtne tehnike (50, 100 in 200 metrov) ter na 50 metrov prosto. Poleg tega je osvojila drugo mesto na 50 metrov delfin.

Alessandro je v kategoriji dečkov do 14 let osvojil dve srebrni medalji v hrbtnih tehnikah na 50 in 100 metrov ter bronasto medaljo na 200 metrov hrbtno.

Zaključek v Kranju

Diplome za uvrstitev na zmagovalni oder v mlajšem letniku sta si priplavala Vall Vegi Andoljšek na 50, 100 in 200 metrov prsno ter Martin Arko na 400 metrov prosto. V finalne nastope najboljše osmerice sta se uvrstila tudi Filip Žagar in Erik Titan v kategoriji mlajših dečkov do 12 let.

“Sezona je za najmlajše plavalce tako končana, otroci pa se naposled odpravljajo na zaslužene počitnice. Kadeti, mladinci in člani pa se s treningi še pripravljajo na zaključek sezone poletnega državnega prvenstva, ki se bo odvijalo od 2. do 4. avgusta na Kranjskem bazenu,” je povedala Jerneja Škaper, predsednica Plavalnega kluba Ribnica.