E-UTRIP
VIR: SKY SPORTS.
Šport Aktualno

Zimzeleni Giroud potopil Mbappéjevo jahto

Prvi večer 4. kroga najelitnejšega svetovnega klubskega tekmovanja, prestižne nogometne Lige prvakov, je prinesel nemalo zadetkov in razburjenja. Na težko pričakovanem derbiju letošnje »skupine smrti« sta se na kultnem San Siru udarila evropska velikana AC Milan in Paris Saint-Germain. Parižani, ki jim je na slavni milanski zelenici poveljeval superzvezdnik Kylian Mbappé, so uživali vlogo favoritov, sedemkratni evropski prvaki iz svetovne prestolnice mode pa so lovili zadnji vlak za ohranitev realnih upov na napredovanje v izločilne boje lige vseh lig.

Za Parižane se je dvoboj dobro začel, saj je že v 9. minuti za vodstvo varovancev Luisa Enriqueja zadel osrednji branilec Milan Škrinjar. Rdeče-črnim je voda začela pošteno teči v grlo, a so na srečo navijačev Rossonerov širom zemeljske oble odgovorili hitro ter učinkovito. Že tri minute kasneje je namreč udaril prvi zvezdnik Milana Rafael Leão, ki je postavil rezultat prvega polčasa. V drugem delu pa že ničkolikokrat viden scenarij – ključno tekmo je z zmagovitim zadetkom odločil zimzeleni, 37-letni napadalec Olivier Giroud. Tolikokrat (neupravičeno) kritiziran in zapostavljen, a za sleherno ekipo, za katero je nastopal, nepogrešljiv Francoz je z nebeškim skokom v 50. minuti matiral v tem delu Lombardije osovraženega nekdanjega vratarja Milana, zdaj pa PSG-ja Gianluigija Donnarummo. Gol za velike tri točke Milančanov, ki ostajajo v bitki za osmino finala.

Strelski šov Atlética, šokaten spodrsljaj Barçe

Na preostalih tekmah torkovega večera so bili, z izjemo beograjske Crvene zvezde, ki je na Stadionu Rajka Mitića z 2:1 klonila proti favoriziranemu RB Leipzigu Benjamina Šeška in Kevina Kampla, uspešni domačini. V zgodnejšem terminu je dortmundska Borussia na kolena spravila visoko leteči Newcastle United (2:0), Šahtjor iz Donjetska pa v Hamburgu senzacionalno razorožil povsem neprepoznavno Xavijevo Barcelono (1:0). Manchester City je z dvema zadetkoma stroja po imenu Erling Håland brez težav odpravil švicarski Young Boys (3:0), rimski Lazio je vpisal minimalno zmago nad Feyenoordom (1:0), Porto pa je z 2:0 ugnal belgijski Antwerpen. V strelsko daleč najbolj pestrem srečanju pa je madridski Atlético Jana Oblaka s kar 6:0 deklasiral serijske škotske prvake Celtic. Za četo legendarnega Diega Simeoneja, ki letos igra zanj prav netipično gledljiv in učinkovit nogomet, sta bila po dvakrat uspešna Antoine Griezmann in Alvaro Morata. Celticu seveda ni šlo niti malo na roko, da je bil praktično tri četrtine srečanja po izključitvi Daizena Maede primoran odigrati z nogometašem manj.

Uspešen slovenski večer

Za tremi slovenskimi nogometaši v elitnem evropskem klubskem tekmovanju je torej uspešen večer. Jan Oblak je pričakovano vseh 90 minut stal med vratnicama Colchonerosov, Benjamin Šeško se je (končno!) znašel v začetni postavi Rdečih bikov na beograjski Marakani. Na istem prizorišču je nesojeni slovenski reprezentant Kevin Kampl odigral končnico srečanja, saj je v 84. minuti zamenjal Xaverja Schlagerja. So pa vsi trije s svojima moštvoma vknjižili pomembne zmage v bitki za evropsko pomlad. Šeško in Kampl sta si jo tudi matematično že zagotovila.

VIR: FB PROFIL RB LEIPZIG.