fbpx
E-UTRIP
Izpostavljeno Aktualno Šport

Člani v boju za tretje mesto, mladinci državni prvaki

»Kljub visokemu porazu v tretji tekmi fantom ničesar ne zamerim. Tudi tokrat smo dali vse od sebe. Izkušnje nasprotnika in predvsem veliko število poškodovanih igralcev ter dolga in naporna sezona za nas novince v ligi so dejavniki, ki so tehtnico nagnili v prid Vrhniki« je po izidu 8:1 na Vrhniki povedal Nik Jelić, trener The Nutrition Extrema.

Sodražani so v 14. minuti zadeli za vodstvo, do konca polčasa pa so gostitelji zadeli dvakrat. V nadaljevanju so oslabljenim gostom pošle moči, kar so Vrhničani izkoristili in prišli do izdatne zmage. Tri gole je za zmagovalce prispeval tudi Sodražan v njihovih vrstah, Žan Janež. »Poraz smo že pozabili, ta teden se bomo kar se da dobro pripravili za dve odločilni tekmi v borbi za tretje mesto. V petek ob 20. uri gostimo MN Oplast Kobarid. Ob izdatni podpori s tribun se nadejamo ugodnega izida pred povratno tekmo teden dni pozneje v Kobaridu,« gledalce vabi sodraški trener.

Ponovili lanski uspeh

Nedelja je sodraškem futsalu prinesla novo zlato. O naslovu prvaka v tretji tekmi za mladince U-19 je The Nutrition Extrem opravil s KMN Meteorplast Šic. Izid tekme, ki je bila odigrana pred skoraj 400 gledalci, je bil 6:2. Začelo se je po domačih notah. Luka Čop je zabil v 9. minuti za vodstvo 1:0, v 13. minuti je povišal na 2:0, v 14. minuti je bilo 3:0 po golu Andraža Gregoriča. Gostujoče upe je v 20. minuti obudil Alen Ruis, ki je znižal na 1:3 in postavil rezultat 1. polčasa. Končna odločitev pa je padla v zadnjih šestih minutah: Andraž Gregorič je zadel v 35. in 36. minuti, Alen Ruis je znižal na 5:2, zmago pa je s tretjim golom potrdil Luka Čop. »Kaj naj še rečem, ko to, da smo z eno nogo v nebesih,« zadovoljstva ob ponovitvi lanskega uspeha, ko so prav tako postali državni prvaki, ni skrival trener Nik Jelić.