fbpx
E-UTRIP
Izpostavljeno Aktualno Zanimivosti & Zabava

Zlati znak gostoljubnosti za Ribnico

Včeraj so se v Laškem zaključili Dnevi slovenskega turizma, na katerih je Turistična zveza Slovenije (TZS) podelila priznanja natečaja Moja dežela – znak gostoljubnosti 2024. V sklopu dogodka so bili razglašeni najbolj gostoljubni in turistično privlačni slovenski kraji, ki so prejeli zlate, srebrne in bronaste znake gostoljubnosti. Zlati znak gostoljubnosti je pripadel Radovljici, medtem ko so srebrnega prejeli Ljubljana, bronastega pa Podčetrtek.

Natečaj Moja dežela je v preteklosti potekal pod nazivom Moja dežela – lepa in gostoljubna, letos pa je dobil novo ime in prenovljeno podobo, s poudarkom na gostoljubnosti. V ocenjevanje je bila vključena širša turistična ponudba krajev, medtem ko je gostoljubnost postala ključni kriterij.

Po besedah predsednika TZS, Dominika S. Černjaka, je letošnje ocenjevanje posebej izpostavilo dve pomembni vrednoti, po katerih izstopa Slovenija: petzvezdično naravo in petzvezdične ljudi. Černjak je pojasnil, da Slovenija stremi k temu, da bi se razvila v zdravilno destinacijo, medtem ko pri petzvezdičnih ljudeh išče pristno slovensko gostoljubnost, ki izhaja iz kulture in tradicije.

Ob tem je izpostavil, da je slovenska gostoljubnost zelo pestra, tako kot je pestra tudi naša dežela, s svojo bogato kulturno dediščino in raznolikostjo.

Med prepoznavnimi turističnimi kraji so priznanja prejeli Celje, Velenje in Slovenj Gradec, med vzhajajočimi kraji pa Ribnica, Sveti Jurij ob Ščavnici in Šmarje pri Jelšah. V kategoriji skritih turističnih krajev so priznanja prejeli Dobrovnik, Trbovlje in Črna na Koroškem.

Tri zlate znake gostoljubnosti so bili podeljeni v kategoriji zgodovinska jedra, in sicer Kopru, Stari Fužini in Staremu Velenju. Zeleni znak gostoljubnosti pa sta prejela Stanjevci in Vipavski Križ. Podelili so tudi priznanja v kategorijah izletniških točk (Rogla – park Mašinžaga, park vojaške zgodovine Pivka, Malečnik), kampov (Šobec, Danica Bohinj, Plana), glampingov (Wine paradise Marezige, Gozdna vasica Theodosius, Slovenia eco resort) ter tematskih poti (Pot kulturne dediščine Žirovnica, Pot Srečno in Velikani Istre).

Poleg tega so TZS podelili priznanja mladim upom turizma. Ta so prejeli najboljši posamezniki in ekipe iz mladinskih projektov TZS, ki so s svojimi inovativnimi pristopi in pobudami zaznamovali letošnji turizem.

Častna pokroviteljica dogodka, predsednica republike Nataša Pirc Musar, je prireditev označila kot eno najpomembnejših srečanj slovenskega turizma, ki povezuje turistična društva, prostovoljce in lokalne skupnosti. Ob tem je izpostavila pomen vključevanja mladih v turizem, saj so s svojimi idejami ključni za prihodnost slovenskega turizma.

TZS, ki prihodnje leto praznuje 120-letnico delovanja, je tako z letošnjo podelitvijo še enkrat potrdila pomen gostoljubnosti kot temeljne vrednote, ki bo tudi v prihodnje oblikovala podobo slovenskega turizma.

Sorodni članki

Spletno mesto uporablja piškotke zaradi boljše uporabniške izkušnje. Z uporabo naše spletne strani potrjujete, da se z njihovo uporabo strinjate. Soglašam Več o piškotkih

Piškotki