Pretekli vikend so mlade teniške igralke Teniškega kluba Kočevje nastopile na odprtem prvenstvu Teniške akademije Breskvar za deklice do 14 let in dosegle odlične rezultate. Matea si je z dvema zmagama v petkovih kvalifikacijah priborila mesto v glavnem turnirju med najboljšimi 32 igralkami.
Lara in Tara sta se v glavni del turnirja uvrstili neposredno ter v soboto z zmagama napredovali med 16 najboljših. Pri tem je Lara premagala leto mlajšo igralko, ki trenutno zaseda 1. mesto na državni jakostni lestvici do 12 let.
Letošnji cilj igralk TK Kočevje je uvrščanje v glavne turnirje odprtih prvenstev in državnih prvenstev, kar so že presegle.
Njihovi uspehi so še toliko bolj impresivni, saj so na državnem prvenstvu in zadnjem turnirju igrale na tepihu – podlagi, na kateri nimajo možnosti rednega treninga.