fbpx
E-UTRIP
VIR: Plavalni klub Ribnica.
Izpostavljeno Aktualno Šport

Plavalci iz Ljubljane prišli z odličnimi rezultati

V Ljubljani je potekalo tridnevno zimsko državno prvenstvo v plavanju v 25-metrskih bazenih za kategorije kadetov, mladincev in članov. Že prvi dan so ribniški plavalci dosegli kar nekaj odličnih rezultatov. V štafeti 4 x 50 mešano mix so Ajda Škaper, Teo Starc, Neli Škaper in Lovro Ćirović osvojili bronasto medaljo v absolutni kategoriji, ob tem pa s časom 1:49,19 postavili tudi nov mladinski državni rekord!

Junakinja dneva v posameznih nastopih je bila Ajda Škaper, ki je postala državna prvakinja med kadetinjami na 100 m hrbtno in podprvakinja na 50 m prosto.

Naslova državnega prvaka med mladinci se je veselil tudi Lovro Ćirović na 50 m prosto, v isti disciplini pa je bila Neli Škaper državna podprvakinja. Na stopničke sta priplavali še dve mladinski štafeti: štafeta 4 x 100 prosto mix (Ćirović, Vavtar, Neli Škaper in Poje Mihelič) ter štafeta 4 x 200 prosto (Vavtar, Ćirović, Čampa in Starc).

Tudi drugi dan so Ribničani plavali odlično. Teo Starc je postal državni mladinski prvak na 100 m prsno, Lovro Ćirović pa si je na 100 m prosto in 50 m delfin priplaval bronasti medalji med mladinci. Stopničke so si ponovno priplavale tudi štafete: dekleta v postavi Neli Škaper, Zara Ćirović, Ajda Škaper in Lana Poje Mihelič so bile druga najhitrejša ekipa v državi na 4 x 50 m prosto, fantje pa so v mladinski konkurenci postali podprvaki na 4 x 100 m mešano (Tobija Čampa, Teo Starc, Aljaž Vavtar in Lovro Ćirović).

Tudi zadnji dan so bili Ribničani odlični.

Da so v samem vrhu slovenskega plavanja, so dokazali v štafeti 4 x 50 m prosto mix, kjer so Nik Blatnik, Neli Škaper, Ajda Škaper in Lovro Ćirović v absolutni konkurenci zaostali samo za plavalci PK Ljubljana. Državni mladinski prvaki so postali Neli Škaper, Teo Starc, Lana Poje Mihelič in Lovro Ćirović v štafeti 4 x 100 m mešano mix. V posamični konkurenci je bila zlata Ajda Škaper na 50 m hrbtno med kadetinjami.

Teo Starc v disciplini 50 m prsno ter Neli Škaper in Lovro Ćirović na 100 m delfin so osvojili tretje mesto med mladinci. Do brona je priplavala tudi moška mladinska štafeta 4 x 100 m prosto (Vavtar, Čampa, Starc in Ćirović).

»Neuradno imamo ponovno štiri plavalce v reprezentanci za nastop na kadetskem in mladinskem četveroboju prihodnji mesec na Reki, kar nam daje potrditev dobrega dela v prvem delu sezone,« je po še enem velikem uspehu povedala Jerneja Škaper, predsednica PK Ribnica.

Sorodni članki

Spletno mesto uporablja piškotke zaradi boljše uporabniške izkušnje. Z uporabo naše spletne strani potrjujete, da se z njihovo uporabo strinjate. Soglašam Več o piškotkih

Piškotki