Na območju Turjaka je potekala zahtevna intervencija reševanja psa Montyja, ki je padel v približno 25 metrov globoko jamo. Zaradi globine in zahtevnega dostopa je reševanje trajalo več ur, zaključilo pa se je šele v zgodnjih jutranjih urah.
Pri akciji je sodelovalo osem gasilcev PGD Turjak in štirje jamarji Jamarske reševalne službe. Prav sodelovanje obeh ekip je bilo ključno, da se je intervencija končala uspešno.
Kljub zahtevnim razmeram se je reševanje končalo srečno – pes Monty je bil uspešno rešen iz jame.
Gasilci so se po intervenciji zahvalili vsem sodelujočim za pogum, predanost in odlično sodelovanje, ob tem pa lastnike živali in obiskovalce narave opozorili na previdnost pri gibanju v bližini jam in drugih nevarnih območij. Posebej so poudarili, naj ljudje poskrbijo za varnost sebe in svojih štirinožnih prijateljev.

