Policisti Policijske postaje Kočevje so od 30. aprila do 3. maja 2026 obravnavali več dogodkov.
V četrtek so obravnavali kršitev Zakona o tujcih oziroma ilegalni prehod državne meje, kaznivo dejanje tatvine kovinske ograje, prometno nesrečo z materialno škodo, prometno nesrečo z materialno škodo in udeležbo divjadi ter prometno nesrečo z materialno škodo in pobegom.
V petek so obravnavali kaznivo dejanje odvzema mladoletne osebe, kaznivo dejanje tatvine artiklov in prometno nesrečo z materialno škodo in udeležbo divjadi.
V soboto so obravnavali dva ilegalna prehoda državne meje, kaznivo dejanje tatvine pijače, najdbo neeksplodiranega ubojnega sredstva, ki je bilo ustrezno uničeno, kaznivo dejanje tatvine goriva ter dve prometni nesreči z materialno škodo in udeležbo divjadi.
V nedeljo so obravnavali kaznivo dejanje velike tatvine, in sicer vlom v stanovanjsko hišo in tatvino denarja, ter kaznivo dejanje ropa. Kot poroča PU Ljubljana, je bil lastnik oškodovan za okoli 350 evrov.
Obvestilo za občane
V okolici Kočevskega jezera je bila 3. maja 2026 najdena torba z vojaškim vzorcem. V njej so bile modre otroške plavutke, zelena brisača, črno-bela plavalna očala, črni plavalni čevlji z vzorcem, rdeča plavalna kapa in črn otroški neopren.
Kdor pogreša navedene stvari, naj pokliče Policijsko postajo Kočevje na telefonsko številko 01 893 97 00.
Policisti Policijske postaje Ribnica so 1., 2. in 3. maja 2026 sprejeli prijavo kaznivega dejanja grožnje. Kršitelju določil Zakona o varstvu javnega reda in miru je bil izdan plačilni nalog.
Petim voznikom, ki so z osebnimi avtomobili zbili divjad, so bila izdana obvestila o odstopu od ogleda. Obravnavali so tudi prometno nesrečo I. kategorije s pobegom. Povzročiteljico so pozneje izsledili, izdali so ji plačilni nalog, zoper njo pa bo podan tudi obdolžilni predlog.
Voznik osebnega avtomobila je z vozilom trčil v divjad, o dogodku pa bo napisan uradni zaznamek. Najdeno je bilo tudi gorsko kolo znamke Nakamura.

