Z gradnjo najemnih stanovanj na lokaciji nekdanjega vrtca Ribnica se počasi zaključuje urbano opremljanje tega dela Ribnice, kjer domujejo javni zavodi in ustanove.
Med to stavbo in Športnim centrom Ribnica je postavljeno otroško igrišče, zraven pa je začasno urejeno večje makadamsko parkirišče na območju, kjer je stal del nekdanjega novejšega vrtca. Parkirišče najpogosteje uporabljajo obiskovalci Zdravstvenega doma Ribnica, Doma starejših občanov, vrtca in športnega centra.
Kot je dejal ribniški župan Samo Pogorelc, makadamsko parkirišče naj ne bi še dolgo ostalo v takšni obliki, saj je prostor dovolj velik za nove vsebine oziroma objekte, ki jih lokalna skupnost potrebuje.
Po njegovih besedah gre za prostor, ki zahteva premišljen in odgovoren pristop.
»Najlažje je urediti parkirišče in prostor zapolniti, vendar je treba s tem območjem ravnati spoštljivo in dolgoročno premišljeno,« je poudaril.
Ob tem je opozoril na staranje prebivalstva in vse večje potrebe po različnih oblikah oskrbe starejših. Zato po njegovem mnenju ni izključena možnost, da bi na tem mestu v spodnjem delu zgradili parkirno hišo, ki bi zagotavljala prepotrebna parkirna mesta, nad njo pa bi lahko uredili dodatne vsebine, kot so širitev oskrbovanih stanovanj, dodatni prostori za zdravstveno dejavnost ali druge vsebine, povezane s skrbjo za starejše.
Območje v tem delu Ribnice, kjer potekajo mirne dejavnosti ter sta urejeni okolica in cestna infrastruktura, naj bi v prihodnje kot celota dobilo novo ime, o katerem na občini že razmišljajo.
(mgć)


