Kočevski ribiči kljub vse večjim izzivom v naravi – od vodnih ujm in segrevanja rek do pritiska plenilcev, kot so kormorani, čaplje, veliki žagarji in vidre – ter celo krivolova in neodgovornega športnega ribolova, ne obupajo.
Kot vsako leto so tudi letos poribili reko Kolpo z lipanom in potočno postrvjo, s čimer skrbijo za ohranjanje ribjega staleža v enem najlepših delov naše doline. Posebno pozornost bodo namenili tudi reki Čabranki, kjer so s sosednjo hrvaško ribiško družino ŠRU Čabranka Čabar ponovno vzpostavili stike in se dogovorili za nadaljnje skupno delo.
Iz Ribiške družine Kočevje vsem, ki se bodo v prihajajočih tednih podali na muharjenje ob Kolpi, sporočajo: »Dober prijem!«

